زمان مطالعه: 4 دقیقه

مد یکی از مهم ترین صنایع در جهان است. هر روز، بزرگترین شرکت های پوشاک در جهان برای ارائه بهترین ها با یکدیگر رقابت می کنند. اما در نهایت این شما هستید که سبک پوشش خود را بر اساس مد معرفی شده انتخاب می کنید. انتخاب مد و سبک لباس به عوامل مختلفی از جمله اعتقادات مذهبی، باورها، فرهنگ و آداب و رسوم بستگی دارد.

همه ما می دانیم که طرز لباس پوشیدن ما بر طرز فکر دیگران در مورد ما تأثیر می گذارد. به عبارت دیگر، آنچه می پوشید نشان دهنده طرز تفکر، شخصیت و سبک زندگی شماست. توجه به نوع پوشش همه ما را به موضوع مد علاقه مند می کند. اگر دوست دارید این دو مفهوم را بهتر بشناسید و چند نکته طلایی در مورد آنها بدانید، با ما همراه باشید.

 

 

مد، دو مفهوم مهم در زمینه طراحی لباس

مفاهیم مد با سابقه طولانی خود به نوع لباسی که می پوشیم محدود نمی شود. این مفهوم در تمامی صنایع و ابزارهایی که با زندگی انسان مرتبط هستند وجود دارد. به همین دلیل در رفتار و گفتارمان، نوع معماری ساختمان ها، رنگ سال، رژیم غذایی و موضوع مد را رعایت می کنیم. اما کاربرد این دو کلمه بیشتر در زمینه صنعت نساجی و طراحی لباس کاربرد دارد.

از طرفی این دو کلمه معانی مشابهی دارند و در زمینه پوشش به معنای نوع پوشش در یک زمان خاص است. به همین دلیل ممکن است یک لباس و پوشش خاص در یک زمان طرفداران زیادی داشته باشد اما پس از مدت کوتاهی هیچکس از آن استفاده نکند و حتی آن پوشش را مسخره کنند.

شاید فکر کنید که مد فقط شامل مد غربی می شود و در زمینه های دیگر مانند سبک اسلامی وجود ندارد. در حالی که اینطور نیست. در حال حاضر بیش از ۱.۳ میلیارد مسلمان در جهان وجود دارد و مد اسلامی هر روز در حال گسترش است. این موضع به خوبی نشان می دهد که مفاهیم مد با اخلاق و دینداری منافاتی ندارد.

در نهایت، هدف همه لباس هایی که انتخاب می کنیم نشان دادن افکار و افزایش جذابیت است. اما اگر بیش از حد به مد توجه کنید، نه تنها جذاب نخواهید بود، بلکه توسط دیگران افراطی تلقی خواهید شد. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند پوشش بهتری داشته باشید.

۴ نکته برای پوششی بهتر

 

1 – زیاد درگیر مد نباشید!

در نظر داشته باشید که تمام استایل هایی که هر ساله در زمینه مد ایجاد می شوند، زمینه خاصی دارند که ممکن است با طرز فکر شما همخوانی نداشته باشد. بنابراین بهتر است قبل از انتخاب یک مد خاص در مورد آن مطالعه کنید.

 

2 – شما تصمیم گیرنده نهایی هستید

تمامی فروشگاه های اینترنتی شهر لباس های متفاوت با طرح های متفاوت را عرضه می کنند. شاید نوع تبلیغات به صورت کاملا اغوا کننده شما را به سمت خرید لباس های نامناسب یا بد سوق دهد. پس فراموش نکنید که تصمیم گیرنده نهایی شما هستید. پس قبل از خرید هر نوع لباس یا اکسسوری، ابتدا کمد لباس خود را بررسی کنید!

 

3 – لباس های گران قیمت بهتر هستند یا ارزان تر؟

همه ما می دانیم که کیفیت محصولاتی که می خریم بسیار مهم است. این امر در مورد خرید لباس نیز صدق می کند. به عبارت دیگر، اگر لباس های باکیفیت بخرید، مطمئناً دوخت و تناسب بهتری خواهند داشت. در نتیجه استایل زیباتری نسبت به شما نشان می دهد.

 

4 – سبک خود را انتخاب کنید

دلیلی وجود ندارد که همیشه درگیر مدی باشید که شبکه های مجازی و رسانه ها تبلیغ می کنند. هدف نهایی ما احساس راحتی و آرامش با نوع لباسی است که می پوشیم. بنابراین سبکی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید و به شما احساس آرامش می دهد.

 

نکات جالب مد

در اینجا حقایق جالبی در مورد مد وجود دارد که احتمالاً چیز زیادی در مورد آنها نمی دانستید!

۱- کلمات Mode و Fashion ( fashion ) مترادف هستند و به یک مفهوم اشاره می کنند.
۲- مد مساوی با برهنگی نیست.
۳- مد موضوع و پدیده جدیدی در ۱۰۰ سال اخیر نیست، مد موضوعی است که همیشه در طول تاریخ وجود داشته است.
۴- مد محدود به مقوله لباس است و پوشش نیست و در معماری، آداب و رسوم، رژیم غذایی و … دیده می شود.

۵- مد غربی تنها یکی از اشکال مد است. و مفهوم مد در این شکل خاص خلاصه نشده است.
۶- مد یک موضوع ذهنی است که به اشکال مختلف در ذهن و رفتار هر فرد ظاهر می شود.
۷- اگرچه مد به عنوان ابزاری برای فروش استفاده می شود، اما فلسفه وجودی نیاز مد برای افزایش فروش نبوده است.
۸- مدگرایی بیماری و مشکل نیست، بلکه مدگرایی افراطی ممکن است برای فرد مشکل ایجاد کند. اخلاق در تعارض نیست.
۱۰- مد اسلامی D دارد.

 

در حال حاضر صنعت مد دومین صنعت مهم دنیاست که گستره بسیار وسیعی دارد. مد وارد عرصه های مختلف زندگی ما می شود و شامل رنگ ها و مدل های لباس و اکسسوری ها، اکسسوری ها، معماری خانه و بسیاری موارد دیگر می شود.

امروزه سبک و مد منحصر به سبک غربی نیست و سبک اسلامی حرف های زیادی برای گفتن دارد. اگرچه مد، استایل و استایل لباسی که می پوشیم بسیار مهم است، اما مهمتر از همه احساس راحتی است که از نوع لباسی که می پوشیم انتظار داریم. به همین دلیل لباس هایی را انتخاب کنید که منعکس کننده ایده ها و باورهای شما باشد و در عین حال احساس خوبی به شما بدهد.